Zapytaj specjalistę

Jak odpowiednio dobrać metodę piaskowania do danej powierzchni?

Dobierając odpowiednią metodę piaskowania, uwzględniamy mnóstwo czynników, nie omijając przy tym żadnego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Oto niektóre z nich:

  • rodzaj powierzchni – m.in. jej trwałość i grubość. Wyobraź sobie tysiące młoteczków, które uderzają w oczyszczaną powierzchnię. To właśnie piaskowanie – trzeba zaplanować je tak, by nie zniszczyć materiału. Zarówno piasek kwarcowy, jak i śrut stalowy uderzając w obrabiany przedmiot powodują zmianę jego struktury poprzez powierzchniowe utwardzenie. Dlatego rodzaj powierzchni i materiał, z jakiego jest wykonana, decydują choćby o doborze ścierniwa i odpowiedniego ciśnienia. Piaskowanie felg różni się od piaskowania drewna – a to z kolei przebiega zupełnie inaczej niż piaskowanie konstrukcji stalowych o dużych rozmiarach. Bez obaw – nasza doświadczona ekipa doskonale wie, jak dopasować metodę do czyszczonych powierzchni!
  • upragniony efekt – dokładne czyszczenie czy efekt satyny? Matowanie czy powierzchnia antypoślizgowa? Od efektu i rodzaju zlecenia zależy najwięcej – skrupulatny dobór sprzętu i sposobu działania za każdym razem jest drogą do sukcesu!
  • właściwości materiału – oto kilka przykładów: stali nie możemy piaskować w zmniejszającej pylenie osłonie wodnej. Dlaczego? Równanie jest proste: stal + woda = korozja. Z kolei poszycia karoserii samochodowych wykonane są z miękkiej blachy, która jest podatna na odkształcenia. Piaskowanie takiej powierzchni twardym ścierniwem wykończyłoby ją. I na to jest metoda – gdy jako medium czyszczące wybierzemy sodę, karoseria wyjdzie z piaskowania bez szwanku.

Więcej pytań o piaskowanie? Prosimy o kontakt, a mieszkańcom Warszawy i okolic polecamy wizytę w naszym zakładzie. PIASK-MET – takich specjalistów od piaskowania potrzebujesz!